Zespół

Kadra Szkoleniowa

Szkolenia stanowią kluczowy element biwaku, dlatego prowadzą je najlepsi z najlepszych – wykwalifikowana kadra profesjonalistów w swoich dziedzinach.

Szkolenie Biwakowe

Wojciech Grzesiok
  

Alpinista, instruktor wspinaczki, podróżnik, ratownik WOPR, koszykarz, żeglarz, nurek. Od 20 lat wspina się w różnych rejonach świata, a w niektórych miejscach był pierwszym człowiekiem w historii – na kilku przełęczach w Tien-Shan i dziewiczym szczycie – Dżakszy (4818 m). Za to w 2007, a w 2008 za pierwszą w historii próbę opłynięcia wpław jeziora Bajkał nominowany był do Kolosów. Obecnie aktywnie działa w Polskim Związku Alpinizmu i w Fundacji im. Kukuczki.

Andrzej Życzkowski
  

Na zmianę uczestniczy i organizuje wyprawy w góry wysokie – Garhwal, Pamir, Tien-Shan, Alaska, Himalaje i Karakorum (w tym ośmiotysięczne Gasherbrum II, Broad Peak i Nanga Parbat). W czasie wolnym od wypraw instruktor narciarstwa PZN i wspinaczki skałkowej UKFiS. A jak nie wyjeżdża ani nie uczy to się wspina – w lodzie i w skałach, zależnie od pory roku. A kiedy odpoczywa to jest aktywnym członkiem Gliwickiego Klubu Wysokogórskiego oraz Polskiego Związku Alpinizmu.

Szkolenie Lawinowe

Rafał Zmarz
  

Prawdziwy człowiek gór. Od 12 lat należy do GOPRu – ratownik zawodowy Grupy Podhalańskiej. Instruktor Ratownictwa Górskiego, członek Służby Śniegowo – Lawinowej i podkomisji śmigłowcowej. W chwilach wolnych od GOPRu – taternik, grotołaz i skialpinista. Czyli po prostu zna góry jak własną kieszeń – z powierzchni, z powietrza i od wewnątrz ;)

Marek Ciaś
  

17 – letni staż w GOPRze zobowiązuje. Zawodowy ratownik i instruktor Ratownictwa Górskiego Grupy Podhalańskiej. Instruktor narciarstwa i wspinaczki. A oprócz tego wspaniały opiekun i przewodnik uroczego psa ratowniczego o imieniu Luka, którego na pewno poznacie podczas szkolenia ;)

Szkolenie Skitourowe

Ariel Wojciechowski  

Instruktor Skitour School, fotograf górski wyspecjalizowany w sportach ekstremalnych. Instruktor narciarstwa zjazdowego oraz wielokrotny uczestnik zawodów skitourowych. Pasjonat wspinaczki oraz skialpinizmu. Wieloletni kierownik sklepu Polar Sport, ekspert w zakresie sprzętu. Góry to jego drugi dom.

.

   

Szkolenie Medyczne

tom „Mały” Tomasz Lenkiewicz  

W górach bywa częściej niż w domu. Członek Centrum Dowodzenia na Przystanku Woodstock, ale przede wszystkim Instruktor Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego, i Pokojowego Patrolu. Jakżeby inaczej – pasjonat sportów zimowych, no i żeglarstwa, bo latem też coś trzeba robić.

Jacek Pawuska  

Koordynator Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonego przez Fundację WOŚP.
Instruktor Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Instruktor narciarstwa i wspinaczki. Ratownik wodny WOPR i instruktor pływania.
Pasjonat sportów wszelakich (od Football’u Amaerykańskiego po skoki spadochronowe).

Albert Kościński  

Ratownik GOPR, ratownik medyczny, instruktor pierwszej pomocy AHA, strażak. Entuzjasta szeroko pojętej aktywności górskiej i ratownictwa. W wolnym czasie podróżnik oraz miłośnik gruzińskiego wina.

Szkolenie Sprzętowe

Krzysztof Kapluk  

Zna od podszewki większość aktywności outdoorowych (właściwie prawie wszystkie) i na własnej skórze przetestował co się w nich przydaje, a co i dlaczego warto odpuścić. Fan gadżetów i nowości, chylący czoła przed klasycznymi rozwiązaniami Skandynawskiego Outdooru. Kierownik sprzedaży w sklepie turystycznym Woda Góry Las, więc sprzęt nie ma dla niego tajemnic.

„Baton” Damian Kanikowski  

Od 7 lat dobiera sprzęt do wypraw w najróżniejsze zakątki świata – od wyjazdów weekendowych w Karkonosze, poprzez miesięczny pobyt w Indiach, kończąc na półrocznej ekspedycji na Grenlandię. Doradca klienta w sklepie turystycznym Woda Góry Las. Miłośnik lasów, rzek i biwakowania w dziczy, gdzie testuje najnowszy sprzęt turystyczny pojawiający się na rynku, Lubi nowości, a jednocześnie docenia proste i tradycyjne rozwiązania. Głównie wędruje z plecakiem, ale kocha też kajaki i samochody terenowe.

Szkolenie w ścianie lodowej PETZL

Jakub Dyrcz  

Polski wspinacz, instruktor, miłośnik wspinania sportowego. Organizator i uczestnik zawodów boulderowych. W czasie wolnym od wspinania,  podróżuje, najchętniej w miejsca gdzie może się wspinać.

Michał Król  

Wszechstronny wspinacz, miłośnik drytoolingu i międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM.  Na koncie ma wiele przejść tatrzańskich, alpejskich i himalajskich zarówno latem jak i zimą. Autor nowych dróg w Himalajach i Kirgizji. Wielokrotny laureat Kolosów i zdobywca nagrody Ministra Sportu. Zawodnik i tester sprzętu w polskim teamie marki PETZL. Michał jest również autorem pierwszej polskiej najtrudniejszej drogi dry-toolowej, o wycenie M14. Z górami związany jest od dzieciństwa a wspinanie to jego styl życia :)

 

Organizatorzy

Do tej pory Byli to:

„Matejko” Mateusz Niedbała

Założyciel Stowarzyszenia Woda Góry Las, które od początku jest współorgniaztorem Wintercampa. Dzięki doświadczeniu harcerskiemu wspiera Wintercamp w zakresie organizacji szkoleń i przebiegu imprezy. Członek grupy kolarskiej Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w sezonie zimowym biegacz górski i zapalony miłośnik sportów zimowych.

Maciej Przywecki

Serce Wintercampowego wszechświata. Wiceprezes głównego organizatora biwaku – Polish Outdor Group  – stowarzyszenia zrzeszającego polskich producentów i dystrybutorów sprzętu i odzieży outdorowej. Krąży, zagaduje, obserwuje – a potem to pokazuje, w swoich filmach “okiem prezesa”. Wokół niego wszystko non stop kręci się w 360 – tak jak i jego pasja – czyli zdjęcia i filmy sferyczne.

„Gramol” Maciej Gramacki

Obudzi Was w każdy, piękny zimowy poranek po niezapomnianej nocy w namiocie, na śniegu. W tym roku podjął wyzwanie głównego dowodzącego WinterCampem, z którym jest związany jako szkoleniowiec i koordynator od samego początku. Od ponad 12 lat zawodowo organizuje różne imprezy, szkolenia i spotkania. Rok temu objechał z rodziną (w tym trójką dzieci) cały świat.

 

Z takim doświadczeniem i zgranym teamem możecie być pewni, że wszystko będzie idealnie!

Koordynator

Tomek Nagler

Wintercampowy mistrz ceremonii. Pilnuje porządku, czasu i dyscypliny podczas biwaku. Żadnych zadań się nie boi – poprowadzi wywiady z gośćmi, rodzinną wycieczkę na szczyt Turbacza i zawody boulderowe, dopilnuje sprzętu, a w międzyczasie czuwa nad radiową łącznością organizatorów i produkcją naszych filmowych relacji. Uśmiech nie schodzi mu z twarzy. Z Zygą, jego wspinaczkowym partnerem, są jak Yin i Yang.

 

 

 Support team

Katarzyna Siekierzyńska

General manager w Woda Góry Las. Mama dwóch harcerek, biega w półmaratonach, na biegówkach, jeździ rowerem bez względu na pogodę, chodzi po górach, podróżuje. Współorganizatorka i uczestniczka Pierwszej Polskiej Kobiecej Zimowej Wyprawy Spitsbergen 2012, ma na swoim koncie m.in. Kilimanjaro, Mont Blanc i kilka pięciotysięczników, pilot wypraw do Tanzanii i Nepalu.

Justyna Dassuj

Nie potrafi nic nie robić. Do ekipy Wintercamp’a trafiła prosto z Woodstockowego ASP, gdzie jako wolontariusz buduje Himalayan Camp. Lubi pracę z dziećmi, okazjonalnie działa jako wolontariusz – animator, z wykształcenia jest pedagogiem – arteterapeutą. Na biwaku pilnuje, żeby wszystko było jak od linijki, a jeśli nie masz towarzystwa do lepienia bałwana – to właśnie je znalazłeś!

Zuza Kubiak i Marysia Wrońska

Bądźcie dla nich mili, to wszystko Wam załatwią – nawet tak niezbędny ekwipunek biwakowy jak suszarkę do włosów albo farelkę do namiotu ;) Odpowiedzą z uśmiechem na wszystkie Wasze pytania jeszcze przed, w trakcie, a nawet po Wintercampie. Idą na pierwszy ogień jak docieracie na górę i są tymi, które Was żegnają na koniec. A co najważniejsze – zawsze mają gorącą herbatę!

„Zyga” Marcin Leitgeber

Człowiek impreza, chodzący uśmiech, dowcip i rozrywka. I tym też zajmuje się na co dzień. Zadba o Was podczas Wintercampowych zawodów, rywalizacji przy ognisku i zabaw na śniegu. Polujcie na jego konkursy, bo zawsze rozdaje najlepsze nagrody!

„Pajda Łukasz Gędłek

I niech Was nie zmyli zdjęcie, bo na Wintercampie poznacie go prawdopodobnie po tym, że nosi krótkie spodnie! Mistrz złota rączka, od sprzętu, prądu, ciężarów, do tańca i do różańca. A od niedawna też od thriatlonu. Dziewczyny? Chłopak – marzenie.

„Geiger” Krzysztof Kamiński

Na codzień jest bardzo poważnym dyrektorem ds. rozwoju sieci w TEB Akademii. Ale w górach, pod Turbaczem? Na Wintercampie wraca do starych dobrych harcerskich czasów i staje się prawdziwym drużynowym – “opiekunem” całej Wintercampowej drużyny – organizuje grę terenową.

Leszek i Krzysztof Smurawa

Mistrzowie Wintercampowej logistyki. Góra-dół, dół-góra, Poznań – Nowy Targ – Poznań. To dzięki nim mamy na miejscu wszystko, co niezbędne na biwaku. Bracia, którzy razem zdobywają nie tylko Turbacz, ale podbijają też Rysy, Kazbek a nawet Himalaje.

Jarek Majchrzak

Biega, morsuje, wspina się, jeździ na rowerze. Gra na gitarze i śpiewa. Na Wintercampie potrafi wyczarować wszystko, co nagle okazuje się niezbędne (albo po prostu znaleźć w naszym magazynie, mimo że nikt inny nie potrafi tego zlokalizować). Ma bujną brodę, która czasem zamienia się w sople.

Tak, to wszystko przez nich! Większość osób tworzących Wintercamp zaangażowana jest w ten projekt niemal od samego początku. Przygotowanie i organizacja biwaku na stałe wpisała się w nasze kalendarze. To właśnie dlatego udaje nam się robić Biwak co roku – coraz lepiej ;)) Na poniższym zdjęciu brakuje wielu osób, które tworzą nasz Zespół, za to z pewnością – przynajmniej z częścią z nich – spotkacie się już w lutym na Turbaczu. DO ZOBACZENIA!

 

wintercamp team_m

Partnerzy WinterCamp 2.0

title