Zespół

Tak, to wszystko przez nich! Większość osób tworzących Wintercamp zaangażowanych jest w ten projekt niemal od samego początku. Przygotowanie i organizacja biwaku na stałę wpisała się w nasze kalendarze. To właśnie dlatego, udaje nam się robić Biwak co roku – coraz lepiej ;)) Na poniższym zdjęciu brakuje wiele osób, które tworzą nasz Zespół, za to z pewnością – przynajmniej z częścią z nich – spotkacie się już w lutym na Turbaczu.

zespol_WC

Kadra Szkoleniowa.

Szkolenia stanowią kluczowy element Biwaku, dlatego też co roku weryfikujemy ich poziom i przebieg, ale także oceniamy prowadzących. Po każdej edycji wprowadzamy konieczne zmiany i stale rozwijamy nasz program.

Jerzy Zachwieja Jerzy ZachwiejaStarszy ratownik GOPR, instruktor wspinaczki, narciarstwa, ratownik wodny
WOPR. Czynnie uprawia alpinizm i ski-alpinizm. Amator wyjazdów nie tylko szkoleniowych.
10507143_808906732477753_2354671168626828518_o Michał KrólPolski wspinacz, międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM. Na koncie ma przejścia tatrzański, alpejskie, himalajskie. Latem i zimą. Drogi drytoolowe do M14. Michał odnosi największe sukcesy we wspinaczce lodowej i mixtowej. W Himalajach i Kirgizji wytyczył nowe drogi, za co został nagrodzony przez Ministra Sportu oraz podczas gdyńskich Kolosów, które są największym eventem podróżniczym w Europie.
Szymon Zachwieja Szymon ZachwiejaStarszy ratownik GOPR, WOPR, instruktor wspinaczki, trener narciarstwa i
kajakarstwa. Były zawodnik w kajakarstwie górskim. Obecnie jago pasją jest ski-alpinizm, kilkukrotny mistrz Polski w ski-alpiniżmie. Absolwent AWF Kraków.
grzesiok_light Wojciech GrzesiokMa 36 lata. Mieszka w Bytomiu. Alpinista, instruktor wspinaczki, podróżnik, ratownik WOPR-u, koszykarz, żeglarz i nurek.Studiował na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i École Nationale Supérieure des Mines de St-Étienne we Francji. Wspina się od 17. roku życia w różnych rejonach świata. Współautor pierwszych wejść na przełęcze w Tien-Shan (2004 i 2005 r.) i dziewiczy szczyt – Dżakszy (4818 m), 8 sierpnia 2007 r.

Autor i współautor dróg wspinaczkowych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w rejonie Smolenia. Zdobywca Fitz Roya (Droga Franco-Argentina, 25stycznia 2008 r. z Magdaleną Fiszer i Jackiem Kantyką – KW Gliwice). Dwukrotnie zdobywał Denali – 2014 drogą West Buttress (z Andrzejem Życzkowskim) i 2015 Filarem Cassina (z Januszem Gołębiem i Andrzejem Życzkowskim). Nominowany do nagrody „Kolosy 2007” za podróże do Kirgizji (w latach 2004-2007) i do nagrody „Kolosy 2008” za pierwszą w historii próbę opłynięcia jeziora Bajkał wpław. Członek KW Gliwice, w zarządzie w latach 2010- 2013. Obecnie działa w Zarządzie Polskiego Związku Alpinizmu (druga kadencja), w Zarządzie Fundacji im. Kukuczki, w Radzie Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”. Publikował w „Górach”, „Globtroterze”, współpracuje z „Taternikiem”. Wraz z siostrą Martą prowadził serię programów podróżniczych „Hop na Glob” dla telewizji TVS.

zyczkowski_light Andrzej ŻyczkowskiOd 1992 r. członek Gliwickiego Klubu Wysokogórskiego. Instruktor narciarstwa PZN i wspinaczki skałkowej UKFiS. W latach 2014 – 2015 członek Komisji Wypraw Wysokogórskich Polskiego Związku Alpinizmu. Stały współpracownik magazynu PZA „TATERNIK”.

Uprawia wspinaczkę skałkową, big wall climbing, wspinanie lodowe, taternictwo zimowe, alpinizm. Organizator i uczestnik kilkunastu wypraw w góry wysokie: Garhwal, Pamir, Tien-Shan, Alaska, Himalaje i Karakorum (w tym na szczyty ośmiotysięczne – Gasherbrum II, Broad Peak, Nanga Parbat).
 

kapluk Krzysztof KaplukDoradca klienta centrum turystycznego Woda Góry Las, zna od podszewki większość aktywności outdoorowych (no prawie wszystkich) i na własnych plecach przetestował co się w nich przydaje, a co warto odpuścić. Wie też dlaczego. Fan gadżetów i nowości, chylący czoła nad klasycznymi rozwiązaniami Skandynawskiego Outdooru. Sprzęt nie ma dla niego tajemnic. 
zmarz-light Rafał ZmarzInstruktor Ratownictwa Górskiego GOPR. Ratownik zawodowy- Grupa Podhalańska GOPR. 
cias_light Marek CiaśInstruktor Grupy Podhalańskiej GOPR. Ratownik zawodowy.
agnieszka_góralska Agnieszka GóralskaDoktorantka Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładowca akademicki.Ratownik medyczny. Instruktor Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W wolnym czasie: speleolog, narciarz skiturowy, żeglarz jachtowy, podróżniczka, wiolonczelistka. Lekarz – pediatra na WinterCamp Family.
Tomasz_Lenkiewicz Tomasz LenkiewiczInstruktor Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego, instruktor Pokojowego Patrolu, członek Centrum Dowodzenia na Przystanku Woodstock oraz Finale Fundacji WOŚP. Pasjonat sportów zimowych oraz żeglarstwa. W górach bywa częściej niż w domu.
Damian_Kanikowski Damian KanikowskiDoradca klienta w sklepie turystycznym Woda Góry Las. Od 6 lat dobiera sprzęt do wypraw w najróżniejsze zakątki świata. Od wyjazdów weekendowych w Karkonosze, poprzez miesięczny pobyt w Indiach, kończąc na półrocznej ekspedycji na Grenlandię. Miłośnik lasów, rzek i biwakowania w dziczy. Uwielbia testować najnowszy sprzęt turystyczny pojawiający się na rynku, a jednocześnie docenia proste i tradycyjne rozwiązania. Głównie wędruje z plecakiem, ale kocha też kajaki i samochody terenowe.

Partnerzy WinterCamp 2017

WinterCamp16