Zespół

Kadra Szkoleniowa – zobacz kto nas szkolił w minionych latach:

Szkolenia stanowią kluczowy element biwaku, dlatego prowadzą je najlepsi z najlepszych – wykwalifikowana kadra profesjonalistów w swoich dziedzinach.

Szkolenie Biwakowe

Wojciech Grzesiok

Alpinista, instruktor wspinaczki, podróżnik, ratownik WOPR, koszykarz, żeglarz, nurek. Od 20 lat wspina się w różnych rejonach świata, a w niektórych miejscach był pierwszym człowiekiem w historii – na kilku przełęczach w Tien-Shan i dziewiczym szczycie – Dżakszy (4818 m). Za to w 2007, a w 2008 za pierwszą w historii próbę opłynięcia wpław jeziora Bajkał nominowany był do Kolosów. Obecnie aktywnie działa w Polskim Związku Alpinizmu i w Fundacji im. Kukuczki.

Andrzej Życzkowski

Na zmianę uczestniczy i organizuje wyprawy w góry wysokie – Garhwal, Pamir, Tien-Shan, Alaska, Himalaje i Karakorum (w tym ośmiotysięczne Gasherbrum II, Broad Peak i Nanga Parbat). W czasie wolnym od wypraw instruktor narciarstwa PZN i wspinaczki skałkowej UKFiS. A jak nie wyjeżdża ani nie uczy to się wspina – w lodzie i w skałach, zależnie od pory roku. A kiedy odpoczywa to jest aktywnym członkiem Gliwickiego Klubu Wysokogórskiego oraz Polskiego Związku Alpinizmu.

Bezpieczny Kazbek

Członkowie Fundacji MEDYK RESCUE TEAM, która prowadzi projekt Bezpieczny Kazbek poprowadzą w Gorcach szkolenia biwakowe oraz medyczne. Jako zespół, który od 2016 roku prowadzi dyżur ratowniczy oraz ambulatorium w bazie (na wysokości 3653m npm) na zboczach góry Kazbek w Gruzji mają odpowiednie doświadczenie i wiedzę, którą chętnie się dzielą. W skład zespołu wchodzą głównie ratownicy medyczni, GOPRowcy, wspinacze i alpiniści.

Szkolenie Lawinowe

Rafał Zmarz

Prawdziwy człowiek gór. Od 12 lat należy do GOPRu – ratownik zawodowy Grupy Podhalańskiej. Instruktor Ratownictwa Górskiego, członek Służby Śniegowo – Lawinowej i podkomisji śmigłowcowej. W chwilach wolnych od GOPRu – taternik, grotołaz i skialpinista. Czyli po prostu zna góry jak własną kieszeń – z powierzchni, z powietrza i od wewnątrz ;)

Marek Ciaś

17 – letni staż w GOPRze zobowiązuje. Zawodowy ratownik i instruktor Ratownictwa Górskiego Grupy Podhalańskiej. Instruktor narciarstwa i wspinaczki. A oprócz tego wspaniały opiekun i przewodnik uroczego psa ratowniczego o imieniu Luka, którego na pewno poznacie podczas szkolenia ;)

Kuba Hornowski

Zawodowy ratownik TOPR, Przewodnik Tatrzański, Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego, wspina się w górach całego świata. Specjalizuję się w szkoleniach: lawinowych, pierwszej pomocy, turystyki wysokogórskiej.

Michał Ślusarczyk

Ratownik ochotnik TOPR, Przewodnik Tatrzański, Instruktor Narciarstwa, Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego z nartami przemierza świat w poszukiwaniu idealnej linii zjazdu. Specjalizuje się w szkoleniach: skitourowych, freeridowych, oraz lawinowych.

Szkolenie Skitourowe

Szymon Zachwieja

Starszy ratownik GOPR i WOPR, instruktor wspinaczki, trener narciarstwa i kajakarstwa. Kiedyś zawodnik w kajakarstwie górskim, teraz jego pasją jest ski-alpinizm, zdarzyło mu się nawet kilkukrotnie zostać mistrzem Polski. Absolwent AWF Kraków.

.

Jerzy Zachwieja

Starszy ratownik GOPR, instruktor wspinaczki, narciarstwa, ratownik wodny WOPR. Czynnie uprawia alpinizm i ski-alpinizm.

Szkolenie Medyczne

tom“Mały” Tomasz Lenkiewicz

W górach bywa częściej niż w domu. Członek Centrum Dowodzenia na Przystanku Woodstock, ale przede wszystkim Instruktor Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego, i Pokojowego Patrolu. Jakżeby inaczej – pasjonat sportów zimowych, no i żeglarstwa, bo latem też coś trzeba robić.

Albert Kościński

Członek ekipy “Bezpieczny Kazbek”, uczestnik dyżuru ratowniczego w bazie pod Kazbekiem. Ratownik GOPR, ratownik medyczny, instruktor pierwszej pomocy AHA, strażak. Entuzjasta szeroko pojętej aktywności górskiej i ratownictwa. W wolnym czasie podróżnik oraz miłośnik gruzińskiego wina.

Szkolenie Terenoznawcze

Maciej Gramacki

Główny realizator WinterCamp 2.0. Wieloletni organizator licznych imprez rekreacyjnych związanych z orientacją sportową oraz już od 25 lat uczestnik zawodów i imprez sportowych w orienteeringu. Prawdopodobnie przez te lata uzbierałoby się ich już kilkaset – od sprintów, przez rajdy przygodowe aż po kilkusetkilometrowe ultramaratony. Próbował większości aktywności outdoorowych (właściwie prawie wszystkich), dzięki czemu na wszelakich mapach zna się jak mało kto.

Szkolenie w ścianie lodowej PETZL

Maciej Ciesielski

Instruktor Alpinizmu i Wspinaczki Wysokogórskiej PZA, a także Międzynarodowy Przewodnik Wysokogórski IVBV/UIAGM. Wytyczył nowe drogi i dokonał licznych powtórzeń w górach Alaski, na Grenlandii, w Patagonii, w USA i Kanadzie, w Alpach, Karakorum i w Himalajach. W roku 2010 wraz z dwójką osób niepełnosprawnych pokonał słynną ścianę El Capitan w Yosemitach. Wcześniej wspinał się na tej ścianę dziewięć razy, a każda z dróg była pierwszym polskim powtórzeniem, albo najszybszym dotychczasowym polskim przejściem. W 2012 roku wraz z przyjaciółmi, jako drudzy Polacy w historii stanęli na uważanej za jedną z najtrudniejszych do zdobycia skalnych turni świata – pakistańskiej Nameless Tower.  Zimą równie często co na wspinaniu można go spotkać na nartach skiturowych. W ostatnich latach jego domem jest Zakopane lub Chamonix.

Michał Król

Wszechstronny wspinacz, miłośnik drytoolingu i międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM.  Na koncie ma wiele przejść tatrzańskich, alpejskich i himalajskich zarówno latem jak i zimą. Autor nowych dróg w Himalajach i Kirgizji. Wielokrotny laureat Kolosów i zdobywca nagrody Ministra Sportu. Zawodnik i tester sprzętu w polskim teamie marki PETZL. Michał jest również autorem pierwszej polskiej najtrudniejszej drogi dry-toolowej, o wycenie M14. Z górami związany jest od dzieciństwa, a wspinanie to jego styl życia :)

Bogusław Kowalski

Alpinista, wspinał się w wielu górach świata, największe sukcesy osiągnął w górach Ameryki Południowej, gdzie w Andach i Patagonii wytyczył nowe, trudne technicznie drogi. Laureat nagrody Jedynka, a także wyróżniony w konkursie Kolosy 2005 i 2006 r. Od dwudziestu lat szkoli adeptów wspinaczki jako Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu. Jest biegłym sądowym z zakresu wspinaczki i BHP. Od lat analizuje wypadki wspinaczkowe oraz dzieli się swoimi doświadczeniami podczas szkoleń i warsztatów.  Współpracuje z marką Petzl prowadząc liczne warsztaty sprzętowe.

Organizatorzy – edycja 2022

“Gramol” Maciej Gramacki

Obudzi Was w każdy, piękny zimowy poranek po niezapomnianej nocy w namiocie, na śniegu. Główn0-dowodzący WinterCampem, z którym jest związany jako szkoleniowiec i koordynator od samego początku. Od ponad 15 lat zawodowo organizuje różne imprezy, szkolenia i spotkania. Miłośnik familijnych podróży – objechał z rodziną (w tym trójką dzieci) cały świat.

Kasia Siekierzynska

Katarzyna Siekierzyńska

Ciągle w ruchu! Przemieszcza się głównie rowerem bez względu na pogodę, biega, także na biegówkach, wędruje po górach, podróżuje prywatnie i zawodowo. Współorganizatorka i uczestniczka Pierwszej Kobiecej Zimowej Wyprawy Spitsbergen 2012, uczestniczka Rowerowego Jamboree z Polski do Japonii 2015 (etap VII przez Pamir), weszła m. in. na Mont Blanc, Kilimanjaro i parę innych pięciotysięczników, instruktor turystyki rowerowej, pilot wypraw do Afryki Środkowo-Wschodniej i Południowej, prowadzi trekkingi w Indiach i Nepalu, zaangażowana w organizację Winter Camp i Festiwalu Na Szagę, członek Drużyny Szpiku.

Justyna Dassuj

Nie potrafi nic nie robić. Do ekipy Wintercamp’a trafiła prosto z Woodstockowego ASP, gdzie jako wolontariusz buduje Himalayan Camp. Lubi pracę z dziećmi, okazjonalnie działa jako wolontariusz – animator, z wykształcenia jest pedagogiem – arteterapeutą. Na biwaku pilnuje, żeby wszystko było jak od linijki, a jeśli nie masz towarzystwa do lepienia bałwana – to właśnie je znalazłeś!

“Matejko” Mateusz Niedbała

Założyciel Stowarzyszenia Woda Góry Las, które od początku było współorgniaztorem Wintercampa. Dzięki doświadczeniu harcerskiemu wspiera Wintercamp w zakresie organizacji szkoleń i przebiegu imprezy. Członek grupy kolarskiej Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w sezonie zimowym biegacz górski i zapalony miłośnik sportów zimowych.

Maciej Przywecki

Wiceprezes Polish Outdor Group  – stowarzyszenia zrzeszającego polskich producentów i dystrybutorów sprzętu i odzieży outdorowej. Krąży, zagaduje, obserwuje – a potem to pokazuje, w swoich filmach “okiem prezesa”. Wokół niego wszystko non stop kręci się w 360 – tak jak i jego pasja – czyli zdjęcia i filmy sferyczne.

Koordynator

Tomek Nagler

Wintercampowy mistrz ceremonii. Pilnuje porządku, czasu i dyscypliny podczas biwaku. Żadnych zadań się nie boi – poprowadzi wywiady z gośćmi, rodzinną wycieczkę na szczyt Turbacza i zawody boulderowe, dopilnuje sprzętu, a w międzyczasie czuwa nad radiową łącznością organizatorów i produkcją naszych filmowych relacji. Uśmiech nie schodzi mu z twarzy. Z Zygą, jego wspinaczkowym partnerem, są jak Yin i Yang.

 Support team

Zuza Kubiak i Marysia Wrońska

Bądźcie dla nich mili, to wszystko Wam załatwią – nawet tak niezbędny ekwipunek biwakowy jak suszarkę do włosów albo farelkę do namiotu ;) Odpowiedzą z uśmiechem na wszystkie Wasze pytania jeszcze przed, w trakcie, a nawet po Wintercampie. Idą na pierwszy ogień jak docieracie na górę i są tymi, które Was żegnają na koniec. A co najważniejsze – zawsze mają gorącą herbatę!

“Zyga” Marcin Leitgeber

Człowiek impreza, chodzący uśmiech, dowcip i rozrywka. I tym też zajmuje się na co dzień. Zadba o Was podczas Wintercampowych zawodów, rywalizacji przy ognisku i zabaw na śniegu. Polujcie na jego konkursy, bo zawsze rozdaje najlepsze nagrody!

“Pajda Łukasz Gędłek

I niech Was nie zmyli zdjęcie, bo na Wintercampie poznacie go prawdopodobnie po tym, że nosi krótkie spodnie! Mistrz złota rączka, od sprzętu, prądu, ciężarów, do tańca i do różańca. A od niedawna też od thriatlonu. Dziewczyny? Chłopak – marzenie.

Leszek i Krzysztof Smurawa

Mistrzowie Wintercampowej logistyki. Góra-dół, dół-góra, Poznań – Nowy Targ – Poznań. To dzięki nim mamy na miejscu wszystko, co niezbędne na biwaku. Bracia, którzy razem zdobywają nie tylko Turbacz, ale podbijają też Rysy, Kazbek a nawet Himalaje.

Jarek Majchrzak

Biega, morsuje, wspina się, jeździ na rowerze. Gra na gitarze i śpiewa. Na Wintercampie potrafi wyczarować wszystko, co nagle okazuje się niezbędne (albo po prostu znaleźć w naszym magazynie, mimo że nikt inny nie potrafi tego zlokalizować). Ma bujną brodę, która czasem zamienia się w sople.

Tak, to wszystko przez nich! Większość osób tworzących Wintercamp zaangażowana jest w ten projekt niemal od samego początku. Przygotowanie i organizacja biwaku na stałe wpisała się w nasze kalendarze. To właśnie dlatego udaje nam się robić Biwak co roku – coraz lepiej ;)) Na poniższym zdjęciu brakuje wielu osób, które tworzą nasz Zespół, za to z pewnością – przynajmniej z częścią z nich – spotkacie się już w lutym na Turbaczu. DO ZOBACZENIA!

wintercamp team_m


Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni

Organizatorzy

Patroni medialni

Partnerzy

Patroni merytoryczni