WinterCamp Poznań 2015

wstep_wolny
 
 
TERMIN: 12-13.grudnia 2015r.
GDZIE: plac Kolegiacki w Poznaniu, dziedziniec Urzędu Miasta

Zapraszamy wszystkich śmiałków – tych małych i dużych oraz całe rodziny na kolejną edycję zimowego WinterCamp City! Przez cały weekend będziecie mogli brać udział w atrakcyjnych szkoleniach z turystyki zimowej. Zapewniamy pokazy sprzętu górskiego, ćwiczenia z posługiwania się sprzętem lawinowym, ściankę wspinaczkowa, degustację liofilizatów (himalajskiego jedzenia), wystawę zdjęć górskich oraz nietypowe zimowe konkursy. Dla najmłodszych przygotowaliśmy masę zajęć, moc atrakcji i niespodzianek.


wcc

Spotkajmy się w weekend w zimowej wiosce w sercu Poznania!

Sobota 12.12.2015:

Program dla Młodych Zdobywców

od 11:00 Zimowa Wioska – to tematyczne zimowe zajęcia w ogrzewanym namiocie, prowadzone przez dwie animatorki – lepienie styropianowych bałwanów, szukanie śnieżynki, przygotowywanie listu do Gwiazdora i wiele innych atrakcji.

W tym czasie również będzie cały czas dostępne:

 • ścianka wspinaczkowa
 • mini bieg na orientację
 • próba zmierzenie się z himalajską wichurą

Dzieci do ww aktywności mogą dołączyć w dowolnym momencie, zajęcia trwają do 15:00

Mały namiot ( grupy do 15 osób)

12:00 Języki Ludzi Śniegu (45 minut) – zimowe warsztaty w języku angielskim dla dzieci 4-7 lat. Multimedialny quiz z wiedzy o tematyce górskiej i zimowej, konkursy sprawnościowe dla Eskimosów oraz budowa iglo. Prowadzone przez Szkołę Językową Papuga.edu.pl
13:00 Języki Ludzi Śniegu (45 minut) – zimowe warsztaty w języku angielskim dla dzieci 4-7 lat. Multimedialny quiz z wiedzy o tematyce górskiej i zimowej, konkursy sprawnościowe dla Eskimosów oraz budowa iglo. Prowadzone przez Szkołę Językową Papuga.edu.pl
14:00 Uratuj Bałwanka (45 minut) – Zajęcia pokazujące jak zachować się w trudnych warunkach zimowych w mieście, na szlaku, w górach, dedykowane dla dzieci w wieku 7-12 lat.
15:00 Uratuj Bałwanka (45 minut) – Zajęcia pokazujące jak zachować się w trudnych warunkach zimowych w mieście, na szlaku, w górach, dedykowane dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Program dla starszych turystów
od 11:00 rozpoczynamy KONKURSY, będziesz mógł:

 • będziesz mógł powisieć na czekanach,
 • powspinać się na ściance wspinaczkowej w mroźnych warunkach,
 • sprawdzić się w himalajskim huraganowym wietrze,
 • zobaczyć jak działa sprzęt lawinowy – poszukać zasypanego
 • zmierzyć się z własną wytrzymałością na chwytotablicy

Mały namiot (do 20 osób)

16:30 Co z plecaka wyrzucić, a co do niego wpakować – warsztaty sprzętowe oraz nowinki techniczne – o tym co warto zabrać na zimowy szlak, a co jest zupełnie zbędne, opowie Krzysztof Kapluk, z Woda Góry Las
17:30 Wygrać z zimnem – warsztaty z ratownictwa medycznego, pierwsza pomoc zimą na szlaku. Pokażemy co robić zimą podczas zagrożenia zdrowia lub życia. Na szlaku, ale również w mieście!

Duży Namiot

16:00  FILM: “The frozen titans” Canada, 2014, reż: Bryan Smith, David Pearson, (52 min). Opowieść o projekcie kanadyjskiego wspinacza lodowego Willa Gadda, który dzięki wyobraźni i wytrwałości podejmuje coraz trudniejsze wyzwania w swojej dziedzinie sportu. Tym razem atakuje unikat..Projekcja pod patronatem Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju.
17:00  FILM: “JUREK” Polska 2014r., rez. Paweł Wysoczanski, 80 min; 24 października 1989 roku podczas wyprawy na Lhotse ginie Jerzy Kukuczka. Po raz pierwszy pojechał w Himalaje z pieniędzmi, sprzętem, naprawdę sławny. Dokument przedstawia sylwetkę Jerzego Kukuczki, jednego z najwybitniejszych himalaistów XX wieku. Projekcja pod patronatem Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju.
18:30 Slajdowisko z podróżnikiem: „Droga Cassina” – McKinley, Andrzej Życzkowski
19:00 Gość Wieczoru: Janusz Gołąb, jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów, pierwszy zimowy zdobywca Gasherbrum I 8068 m. n.p.m. opowie nam m. in. o nadchodzącej wyprawie na niezdobyty zimą Nanga Parbat 8126 m.n.p.m.

Noc sobota/niedziela 12/13.12.2015
Biwak dla śmiałków – sprawdź się i zanocuj zimą w namiocie pod naszym okiem. Do wyboru duży namiot lub namiot bazowy, możesz też rozbić własny mały namiot (uwaga, twarde podłoże). Musisz mieć sprzęt do spania czyli minimum śpiwór i matę. Dla nocujących nocne kino filmów górskich.

Niedziela 13.12.2015

Program dla Młodych Zdobywców

od 11:00Zimowa Wioska – to tematyczne zimowe zajęcia w ogrzewanym namiocie, prowadzone przez dwie animatorki – lepienie styropianowych bałwanów, szukanie śnieżynki, przygotowywanie listu do Gwiazdora i wiele innych atrakcji.

W tym czasie również będzie cały czas dostępne:

 • ścianka wspinaczkowa
 • mini bieg na orientację
 • próba zmierzenie się z himalajską wichurą

Dzieci do w/w aktywności mogą dołączyć w dowolnym momencie, zajęcia trwają do godz.15:00

Mały namiot

12:00 Zimowe laboratorium (45 minut) – zimowe dymiące eksperymenty z suchym lodem – zajęcia edukacyjne 5-12 lat prowadzone przez firmę Mały Inżynier
13:00 Zimowe laboratorium (45 minut) – zimowe dymiące eksperymenty z suchym lodem – zajęcia edukacyjne 5-12 lat prowadzone przez firmę Mały Inżynier

Program dla starszych turystów

od 11:00 rozpoczynamy KONKURSY, będziesz mógł:

 • powisieć na czekanach,
 • powspinać się na ściance wspinaczkowej w mroźnych warunkach,
 • sprawdzić się w himalajskim huraganowym wietrze,
 • zobaczyć jak działa sprzęt lawinowy – poszukać zasypanego
 • zmierzyć się z własną wytrzymałością na chwytotablicy

Mały namiot (do 20 osób)

14:00 Co z plecaka wyrzucić, a co do niego wpakować – warsztaty sprzętowe oraz nowinki techniczne – o tym co warto zabrać na zimowy szlak, a co jest zupełnie zbędne, opowie Krzysztof Kapluk, z Woda Góry Las
15:00 Wygrać z zimnem – warsztaty z ratownictwa medycznego, pierwsza pomoc zimą na szlaku. Pokażemy co robić zimą podczas zagrożenia zdrowia lub życia. Na szlaku, ale również w mieście!

Duży Namiot

14:45 FILM: „HIGH TENSION” Reż. Josh Lowell, Peter Mortimer, Nick Rosen i Zachary Barr (36 min.) – dokument będący gorzkim obrazem zderzenia eksploracyjnego alpinizmu z komercjalizacją wspinania na Evereście. Film zdobył Grand Prix Krakowskiego Festiwalu Górskiego w 2013.
15:30 GOŚĆ SPECJALNY: ANDRZEJ BARGIEL, himalaista i skialpinista który 25.07.2015 dokonał pierwszego w historii zjazdu na nartach z Broad Peak 8051 m n. p. m.
17:00 FILM: „RUN FREE” Reż. Sterling Noren (92 min). To dokument opowiadający o życiu legendarnego amerykańskiego biegacza ultra – Micah True, znanego także jako Caballo Blanco czyli Biały Koń. Projekcja pod patronatem Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju.
18:30 Zimowy maraton – o zmaganiach i rywalizacji na górskich szlakach opowie Agnieszka Korpal, organizatorka Zimowego Ultramaratonu Karkonowskiego

Kontakt:

poznań@wintercamp.org.pl
partnerzy_wcc